Beţivi depistaţi în trafic la Corbi
Un bucureştean şi un brădeţean au picat în plasa agenţilor din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Domneşti. Cu ocazia desfăşurării de controale de rutină pe raza de competenţă au fost depistaţi la volan, în stare de ebrietate, la Corbi, S.R.C. (25 ani), din municipiul Bucureşti şi M.S. (37 ani) din comuna Brăduleţ. Dacă primul a scăpat doar cu dosar penal pentru conducerea în stare de ebrietate a unui autovehicul pe drumurile publice, cel de-al doilea şi-a complicat existenţa pentru că a refuzat recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei şi, implicit, transportul la spital.
