Studenţi în practică la Jandarmerie
De săptămâna trecută, 15 studenţi ai Academiei de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza" - arma Jandarmi efectuează până la sfârşitul lunii stagiul de practică la I.J.J. Argeş. În primele zile elevii au urmat un program de acomodare cu specificul unităţii, le-au fost prezentate instructaje, programul şi misiunile inspectoratului. Aceştia vor desfăşura în continuare stagiul la subunităţile care asigură supravegherea şi protecţia unor obiective importante din judeţul Argeş, precum şi la detaşamentul mobil de intervenţie unde vor participa la misiunile ce revin subunităţilor de ordine publică. Studenţii vor fi repartizaţi pe lângă tutori profesionali cu experienţă, astfel încât stagiul de pregătire parcurs la I.J.J. Argeş să contribuie la o integrare cât mai bună a acestora în structurile operative, ulterior absolvirii.
