Aniversări la Centrul de zi pentru pensionari


La scurt timp de la inaugurarea acestui centru, beneficiarii au devenit mai mult decât parteneri de şah, table sau diferite activităţi, arătând chiar ca o familie. Într-o astfel de atmosferă s-a sărbătorit ieri aniversarea a patru dintre colegi: Ermina Cigoianu, care a împlinit venerabila vârstă de 77 ani, Petre Ţiţei - ajuns la 72 ani, Ioana Bădescu - care a sărbătorit împlinirea a 57 ani şi Nicolae Petrescu - 76 ani. Împreună cu Mariana Moise şi personalul centrului - Cătălina Gliga, Claudia Ungureanu şi Carmen Vulturu, sărbătoriţilor li s-a cântat "La mulţi ani!" şi au primit urări de bine şi sănătate din partea colegilor. După ce Mariana Moise le-a oferit diplome şi buchete de flori, Aurelia Chistol a fost cea care a "spart gheaţa" şi a susţinut primul discurs, prin care le-a mulţumit în numele tuturor celor de la centru pentru organizarea unui astfel de eveniment în cadrul căruia beneficiarii au posibilitatea "să se cunoască mai bine". "Le urăm sănătate, fericire şi să se bucure de familiile dânşilor şi de serviciile centrului nostru cât mai mulţi ani de acum înainte!", a spus Mariana Moise, şeful Serviciului Public de Asistenţă Socială.
Un mesaj pentru generaţia tânără a venit din partea lui Nicolae Petrescu, care îi sfătuieşte să aibă o viaţă cumpătată, ordonată şi să se bucure de recreere. Trebuie precizat că de buna desfăşurare a acţiunii de ieri s-a ocupat personalul centrului, cei de la Steinel au suportat cheltuielile, iar QUARK-ul a donat un tort pentru sărbătoriţi.
