Atelier de pictură la parohia "Sf. Gheorghe"
Reprezentanţii Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul - Biroul de Catehizare, au organizat la parohia "Sf. Gheorghe" un atelier de pictură. Participanţi la această acţiune au fost copiii de la centrul catehetic, dar şi elevi de la Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân". Preoţii slujitori Dan Obrocea şi Anton Dicu le-au vorbit copiilor despre bucuria de a picta şi a te ruga, iar prof. Ramona Leca i-a coordonat pe micii artişti, care şi-au dat pe loc proba talentului. Ulterior, lucrările au fost expuse la parohie.
