Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 16:06

A cedat o conductă din 1937! 

Week-end-ul trecut, un firicel de apă care ieşea din asfaltul de pe strada Mihai Bravu a scos la iveală o avarie destul de serioasă la reţeaua municipală. Problema - de fapt - a apărut la una dintre conductele de fontă care fac parte din vechea reţea de apă care este montată din 1937. La începutul acestei săptămâni, primarul Constantin Panţurescu, împreună cu reprezentanţii SC AQUATERM, a căutat cea mai bună soluţie ca să se remedieze avaria. S-a spart asfaltul, apa a fost oprită câteva ore luni după-amiază pentru reparaţii, iar marţi, ing. Ionica Radu ne-a declarat că s-a înlocuit branşamentul. Pe contul de Facebook al edilului-şef al municipiului a fost postată o filmare de la faţa locului, la care argeşenii au reacţionat pozitiv în număr destul de mare. 

Pin It