La Curtea de Argeş, turneu de fotbal "Cupa Basarabilor"
Asociaţia "O masă aproapelui de lângă tine la nevoie" organizează turneul de fotbal "Cupa Basarabilor". Evenimentul se bucură de sprijinul Primăriei Curtea de Argeş şi se va desfăşura la Sala de sport municipală în perioada 29-31 iulie. Pentru obţinerea trofeului pus în joc, pe teren vor evolua echipe formate din membri ai instituţiilor publice şi ai societăţilor comerciale din judeţ. Turneul de fotbal are ca scop promovarea şi încurajarea practicării sportului, pentru o viaţă sănătoasă. Invitaţi la competiţie vor fi toţi iubitorii de fotbal din municipiul nostru şi din judeţul Argeş!
