Avansări în grad ale pompierilor din Curtea de Argeş
Începutul de săptămână a fost unul plin de emoţii pentru pompierii care au fost avansaţi în grad. În total, 98 cadre în activitate, din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă "Cpt. Puică Nicolae" al judeţului Argeş, care au îndeplinit stagiul minim în grad şi îndeplinesc celelalte condiţii, au fost înaintate în gradul următor. La nivelul judeţului, 4 ofiţeri au fost avansaţi astfel: în gradul de locotenent-colonel, maiorul Vasile Casapu; în gradul de căpitan - lt. Constantin Daniel; în gradul de locotenent - slt. Robert Panait şi slt. Valentin Hanganu. Din categoria subofiţerilor, au fost avansaţi în grad 94 pompieri, dintre care 16 de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş. La gradul de plutonier a trecut sgt. maj. Albert Ionuţ Baciu, iar la gradul de plutonier major au fost avansaţi plt. Adrian Marian Zinca, plt. Gabriel Constantin Pârvu, plt. Eusebiu Berevoianu, plt. Marian Tărciatu, plt. Ionuţ Barbu, plt. George Daniel Ioniţă, plt. Alexandru Ionuţ Chiţu, plt. Alexandru Ghica, Ion Grigore, plt. Cristian Nedeluş, plt. Dorin Cosmin Gagiu şi plt. Mihail Dobre. Tot de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a fost avansat în grad şi sg. maj. Mihai Bogdan Zamfirescu la plutonier, sg maj. Valentin Voinea la gradul de plutonier şi sg. maj. Robert Văcaru, avansat ca plutonier, ne-a informat lt. col. Cristian Pungă (foto).
