Iohannis a fost la Bâlea Lac!
Week-end-ul trecut a fost unul extrem de aglomerat pe Transfăgărăşan, plin de turişti care au vrut să fugă de căldura din oraşe şi să admire peisajul Munţilor Făgăraş. O surpriză a venit însă din partea preşedintelui României, Klaus Iohannis, care a fost la Bâlea Lac. "Drumeţiile montane rămân o pasiune pentru mine, aşa că am urcat din nou pe munte. Vă spun cu toată sinceritatea: avem probabil cele mai spectaculoase peisaje din Europa. Merită să le descoperi!" - este mesajul preşedintelui, care însoţeşte fotografia făcută la Bâlea. Postarea a strâns în numai o zi peste 40.000 like-uri, 1.141 distriburi şi aproximativ 2.300 comentarii.
