Incendiu la o fabrică din Brădet
Miercuri, cu puţin timp înainte de orele prânzului, un mijloc de încălzire tehnologic suprasolicitat a dus la izbucnirea incendiului la o fabrică din Brădet. La faţa locului a fost nevoie de intervenţia unui echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă şi un echipaj cu ambulanţa SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş. A luat foc izolaţia unei conducte ce deservea centrala termică a fabricii şi a ars izolaţia din vată minerală a conductei.
