Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 18:29

Turistă găsită decedată 

Sâmbătă noaptea, S.P.J.Salvamont Sibiu împreună cu salvamontiştii argeşeni au recuperat din munte o turistă de naţionalitate germană. Din nefericire, femeia a fost găsită decedată. Se pare că aceasta a alunecat şi a căzut de pe versantul abrupt al vârfului Mircii spre lacul Podul Giurgiului. Totul putea fi evitat dacă turista nu folosea la traversare o scurtătură expusă a versantului nordic. 

Pin It