Lucrările continuă la Cimitirul Eroilor
Ieri, la Cimitirul Eroilor din municipiu se făceau ultimele pregătiri pentru ceremonia organizată sâmbătă cu ocazia împlinirii a 100 de ani de la intrarea României în Primul Război Mondial. Primarul Constantin Panţurescu, împreună cu noul comandant al Poliţiei, Mihăiţă Bălan şi Nicolae Ştefănescu, comandantul Jandarmilor din municipiu stabileau detaliile legate de ceremonia care va aduce în municipiu oameni importanţi ai ţării. Aşa cum aţi aflat din paginile ziarului nostru, sâmbătă de la ora 11.00, şi-au anunţat prezenţa consilierul preşedintelui Iohannis, Sergiu Nistor, Călin Popescu Tăriceanu şi Florin Iordache, precum şi premierul României, Dacian Cioloş, PF Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române şi A.S.R. Principesa Margareta, Custodele Coroanei Regale a României.

