Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 19:38

După colectarea DEEE, sesiune de premii

 

Acţiunea de colectare a DEEE-urilor desfăşurată zilele trecute de către SC NICONEX în colaborare cu Primăria Curtea de Argeş s-a încheiat, ca de obicei, cu o tombolă, aşa cum promiseseră organizatorii. Aceasta are ca scop încurajarea argeşenilor să recicleze cât mai mult, dar şi răsplătirea celor care fac acest lucru conştiincios. Iată care sunt câştigătorii acestei campanii: Marius Cârstea -  un radiator cu turbină; Petre Marcu - filtru cafea; Cristina Stănel - boxe audio 15 W (set); Stelian Stănculescu şi Dumitru Ilinca - ceas de masă; Irina Popescu şi Mircea Cârlevici - ceas de perete; Marius Moraru, Eduard Stoica, Ionel Sandu, Goguţa Pătruleasa, Elena Muşat şi Florica Florescu - trusă uz gospodăresc (indicator tensiune, cântar, detector magnetic); Roxana Popa şi Leonard Tomescu - mini-radio cu căşti şi Dan Ciuguianu - toaster de pâine.

Pin It