Preşedintele Iohannis, din nou pe Transfăgărăşan!
Se pare că frumuseţea peisajului din Munţii Făgărăş a reuşit să îl readucă pe preşedintele României, Klaus Iohannis, într-o nouă drumeţie. Cei care l-au văzut pe preşedinte au fost membrii Salvamont Nucşoara care se aflau în patrulare. Klaus Iohannis a ales să parcurgă traseul Nucşoara - Maliţa - Vârful Moldoveanu, marcat de Salvamont Nucşoara cu triunghi albastru. Preşedintele nostru a acceptat să facă fotografii cu turiştii.
