Militarii noştri au început pregătirile în Germania
Soldaţii din cadrul Batalionului 33 Vânători de Munte POSADA au debarcat tehnica de luptă şi au dat startul pregătirii în cadrul exerciţiului "Combined Resolve VII", în Germania. După obişnuita perioadă de acomodare, militarii argeşeni au început cursurile de specialitate alături de militarii celorlalte naţiuni participante. Anunţul a fost făcut pe pagina de Facebook a Armatei Române, unde se mai precizează faptul că aceste acţiuni, asigurate de Joint Multinational Readiness Center (JMRC) Hohenfels, urmăresc creşterea nivelului de interoperabilitate dintre structurile participante, precum şi perfecţionarea şi armonizarea procedurilor de lucru.
