Daruri pentru copii, la Parohia Înălţarea Domnului
Ieri a avut loc o acţiune socială intitulată "Masa bucuriei frăţeşti", organizată de către Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului - Sectorul Social, Filantropic şi de Misiune, împreună cu preoţii slujitori Ion Cosmin Herişanu şi Marin Tache, de la Parohia Înălţarea Domnului din cartierul Posada. Cu binecuvântarea ÎPS Calinic, aceştia au mers în vizită pastorală şi au dăruit alimente, dulciuri, ghiozdane şi rechizite pentru copiii argeşeni, răspândind bucurie şi lumină.
