Într-o zi, amenzi de peste 50.000 lei
În ultimele 24 ore, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 189 de sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 52.130 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 18 permise de conducere şi au fost retrase 10 certificate de înmatriculare.
