Beci inundat pe strada Albeşti
Era imposibil ca ultimele zile cu ploi abundente să nu producă pagube! Ieri, în jurul orei 09.00, un echipaj de urgenţă cu o motopompă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a fost solicitat să intervină pe strada Albeşti pentru evacuarea din beciul unei locuinţe a apei acumulate în urma precipitaţiilor. Cu ajutorul motopompei, s-au scos aproximativ 15 mc de apă.
