În atenţia şoferilor care cred "că se poate": ziua şi dosarul penal!
Şoferii care conduc sub influenţa băuturilor alcoolice şi cred că pot să scape "basma curată", ar trebui să se informeze mai bine, pentru că la Curtea de Argeş aproape zilnic sunt identificaţi şoferi care conduc ilegal. De exemplu, ieri, poliţiştii din Curtea de Argeş l-au depistat pe B.I. (51 ani), din municipiu, în timp ce conducea un autoturism pe strada Traian, din localitate, deşi se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. Acesta s-a ales cu dosar penal fapta sa.
