Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 20:47

Angajaţii Primăriei Municipale au ieşit la curăţenie!

 

Încă de la primele ore ale dimineţii, angajaţii Primăriei Curtea de Argeş, în frunte cu reprezentanţii Biroului Mediu, au ieşit pe străzile din municipiu înarmaţi cu mănuşi şi saci menajeri pentru a face curăţenie. Aceştia au acţionat în zona instituţiei, a Muzeului Municipal, a Bisericii Domneşti şi a Parcului Sân Nicoară, fântâna arteziană reparată de curând şi care este acum funcţională. Iar rezultatele s-au văzut cu ochiul liber, dovadă fiind sacii plini care au fost predaţi societăţilor de colectare specializate! La finalul acţiunii, spre seară, implicarea unităţilor de învăţământ în această mişcare de ecologizare a fost apreciată de către Daniela-Ionica Avram, inspector de Protecţia Mediului în cadrul Primăriei Curtea de Argeş: "Mulţumesc tuturor participanţilor la acţiunea de ecologizare ce s-a desfăşurat astăzi sub numele <<Let’s Do It, Romania!>> Am fost 892 de voluntari şi am adunat 680 de saci cu deşeuri reciclabile! Felicitări!"

 

Pin It