Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 20:45

"Carol I" îşi doreşte un oraş mai curat!

 

24 septembrie a fost zi de curăţenie şi pentru elevii din cadrul Şcolii Gimnaziale "Carol I", care au participat cu deosebit interes entuziasm la programul naţional de ecologizare de mare amploare cunoscut sub numele de "Let’s Do It, Romania!". Cei 60 de elevi de la clasele V-VIII, plus câţiva reprezentanţi de la o clasă de a IV-a, au format 6 echipe şi, însoţiţi de 6 cadre didactice, şi-au adus contribuţia la un oraş mai curat. Acţiunea de colectare a deşeurilor a cuprins Parcurile Nevers şi Sân Nicoară, Piaţa Centrală, zona Vidraru şi împrejurimile celor două clădiri ale şcolii. Ca urmare, micuţii au reuşit să adune 10 saci mari cu gunoi. "Elevii şcolii noastre au răspuns <<prezent!>> la acţiunea de curăţenie a oraşului. Felicitări! Împreună am făcut un lucru minunat!", au scris reprezentaţii instituţiei pe pagina de Facebook.

Pin It