Amenzi de peste 41.000 lei!
În ultimele 48 ore, poliţiştii din cadrul Birourilor Rutiere din judeţ au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 182 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 41.274 lei. În plus, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 7 permise de conducere şi au fost retrase 6 certificate de înmatriculare.
