Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 21:55

Au fost încarceraţi gemenii de pe strada Buşaga! 

Anul trecut vă informam despre scandalurile provocate de doi fraţi gemeni, Andrei Ion Cosmin şi Andrei Gheorghe, precum şi punctul de vedere al unei rude care locuieşte cu ei în curte şi de multe ori a fost nevoită să ceară ajutorul poliţiştilor. La fel s-a întâmplat şi în luna iulie a anului trecut, când agenţi din cadrul Poliţiei Curtea de Argeş au intervenit să-i potolească, însă, recalcitranţi, cei doi i-au agresat pe oamenii legii. S-a întocmit un dosar de cercetare pentru săvârşirea infracţiunii de ultraj, iar săptămâna trecută s-a decis arestarea lor. 

"Poliţiştii Biroului Investigaţii Criminale Curtea de Argeş, împreună cu luptători din cadrul Serviciului Acţiuni Speciale, au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei închisorii privind pe Andrei Ion Cosmin şi Andrei Gheorghe, ambii de 29 ani, din municipiu, condamnaţi de Judecătoria Curtea de Argeş la pedepse cu închisoarea de 1 an şi 10 luni, respectiv 1 an şi 3 luni, pentru săvârşirea infracţiunii de ultraj. Bărbaţii au fost încarceraţi la Penitenciarul Colibaşi", au declarat surse din cadrul IPJ Argeş.

 

Pin It