Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 23:08

Zilnic, sute de şoferi argeşeni sunt amendaţi

În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei ai structurilor municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 120 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 37.275 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 8 permise de conducere şi au fost retrase 2 certificate de înmatriculare.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

 

Pin It