Nu i-a păcălit, deşi le-a dat poliţiştilor un permis fals!
Poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeş l-au depistat pe G.M. (25 ani), din comuna Corbeni, care conducea un autoturism pe strada Progresului din municipiu şi, pentru control, a prezentat un permis de conducere fals, care prezenta însemnele specifice documentelor emise de autorităţile din Bulgaria. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de fals material în înscrisuri oficiale, uz de fals şi conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
