Amenzi de aproape 50.000 lei şi 11 şoferi lăsaţi pietoni
În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei ai structurilor municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 167 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 46.405 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 11 permise de conducere şi au fost retrase 7 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
