Expoziţie de fotografie la muzeu
Argeşenii pasionaţi de fotografie sunt aşteptaţi astăzi, începând cu ora 13.00, la Secţia de Istorie a Muzeului Municipal, unde va fi vernisată o expoziţie cu poze realizate de Ion Dobrin şi intitulată "Munţii noştri de altădată". Imaginile expuse sunt veritabile imortalizări ale munţilor de pe vremea când autorul îşi efectua stagiul militar. Fiecare fotografie are povestea ei, iar Ion Dobrin a promis să dezvăluie câteva dintre păţaniile prin care a trecut. Nu rataţi, aşadar, această ocazie de a cunoaşte autorul şi, totodată, de a vedea cum arătau munţii româneşti prin anii '70 ai secolului trecut!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
