Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 00:35

Încă 25 şoferi argeşeni lăsaţi pietoni!

 În fiecare zi, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei ai structurilor municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au acţiuni care vizează siguranţa pe străzi şi respectarea regulilor Codului rutier. Ca urmare a abaterilor constatate, într-o singură zi au fost aplicate 245 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 48.700 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 25 permise de conducere şi au fost retrase 3 certificate de înmatriculare.

 Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It