Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 00:35

Primii paşi către Târgul de Crăciun 

Argeşenii s-au plâns de mai multe ori de faptul că în perioada sărbătorilor de iarnă nu au avut parte decât de câteva luminiţe şi aceaşi imagine a câtorva reni cu beculeţe, de lângă tradiţionalul pom de Crăciun. În ultima şedinţă de Consiliu Local, primarul Constantin Panţurescu şi viceprimarul Gabi Jubleanu au prezentat un proiect al Târgului de Crăciun, pe care doresc să-l organizeze la Curtea de Argeş. În acest sens, s-au făcut şi primii paşi: la o zi după şedinţă s-au dus pe platoul din faţa Sălii Municipale de Sport căsuţele care vor fi folosite la târg. Despre surprizele pe care le pregătesc autorităţile locale pentru sărbătorile de iarnă vom mai discuta în articolele următoare şi vă vom prezenta fiecare etapă de realizare a acestui frumos proiect!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It