"Dăruind vei dobândi!"
Este principiul după care se ghidează preoţii din parohia Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena din municipiul Curtea de Argeş. Pentru că milostenie nu înseamnă doar să dai, ci s-o faci cu râvnă şi cu multă bucurie, ştiind că datorezi recunoştinţă celui care primeşte: "Fiecare să dea cum socoteşte cu inima sa, nu cu părere de rău sau de silă, căci Dumnezeu iubeşte pe cel care dă cu voie bună" (II Corinteni 9, 7). Cu purtarea de grijă a ÎPS Calinic, Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic şi de Misiune, a venit în sprijinul unei familii defavorizate social, care a primit lemne de foc din partea părintelui slujitor Vasile Barbu, de la parohia Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena din Protoieria Curtea de Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
