Salvamontişti din Curtea de Argeş, la congresul internaţional din Bulgaria
Salvamontul românesc a reuşit o reprezentaţie de excepţie la Congresul Internaţional de salvare montană CISA-IKAR. Cei de la Salvamont România au informat că la această întâlnire au participat salvamontiştii instructori alături de câinii de avalanşă. Aceştia au făcut o demonstraţie foarte convingătoare, primind aprecierile celor prezenţi. "Felicitări Adi Sănduloiu, cu căţeii Helios şi Dara, Pascu Dumitru cu Eric, Brecică Cristian cu Vreni şi Carlos Tascău, cu Recco! Din delegaţia Salvamontului românesc mai fac parte Sabin Cornoiu - Gorj, Raul Papalicef - Neamţ, Sorin Gane - Piteşti, Nicolae Pleşiţă şi Adi Dăscălescu - Curtea de Argeş şi Loredana şi Nicolae Durnac - Suceava", au mai precizat reprezentanţii Salvamont România.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
