Hram la biserica din incinta spitalului
Ieri, creştinii ortodocşi l-au sărbătorit pe Sfântul Dimitrie. În municipiul nostru, la biserica din incinta Spitalului Municipal, care poartă hramul "Sf. Dimitrie Izvorâtorul de Mir", s-a oficiat slujba specifică. Preoţii care au înălţat rugăciuni alături de credincioşi au fost consilierii Ioan Grigorescu şi Nicolae Mărgăritescu, parohul Diodor Matache şi părintele Florin Dudaş. După slujbă, credincioşii au fost invitaţi la o agapă frăţească.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
