Atenţie, argeşeni: sub pretextul unor deratizări, puteţi fi păcăliţi!
Sâmbătă, agenţii Formaţiunii Investigaţii Criminale din cadrul Secţiei 3 Poliţie Piteşti au reţinut pentru 24 ore pe H.A. (26 ani) şi pe Z.L.M. (41 ani), ambii din Bucureşti, bănuiţi de săvârşirea infracţiunii de furt calificat. Cei doi sunt bănuiţi că, în luna septembrie a anului în curs, sub pretextul efectuării unor servicii de deratizare, ar fi pătruns în locuinţa unei femei de 91 ani, din municipiul Piteşti, şi profitând de neatenţia acesteia, i-ar fi sustras bunuri în valoare de aproximativ 4.000 lei. O parte dintre acestea au fost recuperate de poliţişti în timpul cercetărilor. Cei în cauză au fost încarceraţi în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş, urmând să fie prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunere de arestare preventivă. În cauză sunt continuate cercetările pentru recuperarea întregului prejudiciu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
