Se continuă analizele la apa din judeţ
DSP Argeş a anunţată că în cadrul monitorizării de audit a calităţii apei potabile, distribuită în sistemele publice, în perioada 24-28 octombrie, s-au recoltat probe de apă şi s-au efectuat analize de laborator. În cazul de faţă au fost vizate următoarele localităţi: Bălileşti, Ţiţeşti, Recea, Izvoru, Popeşti şi Râca. De asemenea, s-au recoltat probe de apă de la izvoarele din Piteşti, din parcul Prundu, de la Mărăşeşti, Piaţa Smârdan şi de lângă magazinul Penny din Trivale. Reprezentanţii DSP Argeş au anunţat că rezultatele analizelor de laborator au evidenţiat că valorile parametrilor microbiologici şi chimici analizaţi se încadrează în valorile stabilite de Legea apei potabile.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
