Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 02:07

N-au prea avut nevoie de alimentele europene...

Încă de joia trecută s-au distribuit toate alimentele europene. Au fost şi câteva categorii de beneficiari care au primit a doua oară alimente, şi vorbim aici despre cei care s-au găsit de listele de suplimentare. "Pe cei de pe listele suplimentare i-am sunat de 3-4 ori şi nu au venit să ridice alimentele, tot au mai rămas. Aceste alimente din partea UE s-au dat prima dată celor de pe lista permanentă primită de la instituţiile abilitate, care au inclus evidenţa persoanelor cu handicap, de la Consiliul Judeţean Argeş, apoi a urmat etapa în care cei care nu s-au regăsit pe listele permanente au depus cereri pentru a completa listele suplimentare. Cum nici aşa nu au putut fi epuizate, legea ne permite să dăm alimentele europene persoanelor care s-au încadrat pe listele de suplimentare, pe care s-au găsit familii defavorizate, cazurile cele mai grele", ne-a spus Mariana Moise, şefa SPAS Curtea de Argeş.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It