Astăzi, la Muzeu: Anuala de Arhitectură Argeş 2016
De la ora 13.00, în Sala Multifuncţională a Muzeului Municipal se va organiza vernisajul expoziţiei "Anuala de Arhitectură Argeş 2016". Tema aleasă pentru evenimentul din acest an este "Conexiuni prin timp", ce reprezintă un îndemn către "Firmitas, utilitas, venustas - Stabilitate, utilitate, estetică". Competiţia pune în prim-plan activitatea membrilor Filialei Teritoriale Argeş a Ordinului Arhitecţilor din România, al cărui preşedinte este Eugeniu Ivănescu, iar comisarul anualei este arh. Traian Ionescu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
