Din nou despre amenzile de circulaţie!
În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 149 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 41.312 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 12 permise de conducere şi a fost retras un certificat de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
