Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 04:41

Meditaţie duhovnicească despre sănătatea trupului

Cu binecuvântarea ÎPS Calinic, Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Cultural şi Comunicaţii Media, a organizat în biserica Parohiei "Sfinţii Voievozi", din municipiul Curtea de Argeş, o meditaţie duhovnicească despre sănătatea trupului. Preoţii slujitori Nicolae Arsene, Cristian Constantin Palmeş şi Ovidiu Marian Vlăsceanu l-au invitat la slujbă pe doctorul Iuliu Iatagan, vicepreşedinte al Societăţii Medicilor de Familie din judeţul Argeş, preşedinte al Departamentului Avizări-Acreditări al Judeţului Argeş şi senator al Societăţii Naţionale al Medicilor de Familie. Domnia sa a rostit un cuvânt în care a prezentat credincioşilor beneficiile unei alimentaţii, bazată pe hrană vie - organică, mai ales că în această perioadă ne aflăm în Postul Naşterii Domnului nostru Iisus Hristos. Parohia va organiza, de două ori pe lună, întâlniri ale credincioşilor cu doctorul Iuliu Iatagan, în care se vor dezbate diverse subiecte.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It