Nu s-au ocupat posturile vacante de la Spitalul Municipal!
Vă anunţam că pentru a doua oară în acest an au fost scose la concurs posturi de medici la Spitalul Municipal Curtea de Argeş. Deficitul la nivelul unităţii sanitare este destul de mare, la fel ca în toată ţara. Aici ar mai fi nevoie de 17 doctori, însă încercările conducerii de a ocupa aceste posturi au rămas fără rezultat. De curând s-au mai scos la concurs două, unul de medic şef Secţie Pediatrie şi altul de medic şef Secţie Medicină Internă. Nu s-a înscris niciun cadru medical, deşi termenul limită a fost începutul acestei săptămâni. Însă, anul viitor semne bune are, pentru că se aşteaptă rectificarea bugetului şi clarificarea situaţiei rezidenţilor, iar procedurile de scoatere la concurs a posturilor libere vor fi reluate, adică se vor parcurge etapele de obţinere a avizelor de la Colegiul Medicilor, Ministerul Sănătăţii etc., publicarea anunţurilor aferente în revista "Viaţa Medicală" şi poate atunci încercarea va fi încununată de succes!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
