Protocol pentru protejarea medicilor
Ministerul Sănătăţii spune stop violenţei îndreptate împotriva medicilor şi a personalului medical şi începe colaborarea cu Ministerul Afacerilor Interne în scopul creşterii gradului de siguranţă din spitalele publice. Jandarmii vor patrula în perimetrul unităţilor medicale publice şi vor putea interveni prompt în orice situaţie de agresiune îndreptată împotriva medicilor sau a personalului medical. "Medicii sunt ai noştri şi trebuie să învăţăm să avem grijă de ei mai mult, protejându-i mai mult" - se mai precizează în adresa emisă de Ministerul Sănătăţii.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
