Cu mic, cu mare, la împodobit bradul argeşenilor!
După ce pe platoul din faţa Sălii Municipale de Sport a fost amplasat Bradul de Crăciun, care va fi atracţia principală a târgului ce se pregăteşte pentru Sărbătorile de Iarnă, cu mic, cu mare, copii de pe la şcolile din urbe au mers să-l împodobească în aşa fel încât să arate cât mai frumos. Astfel, astăzi este rândul elevilor de la Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân", care vor merge la ora 14.00 şi vor cânta colinde în jurul bradului, după care îl vor împodobi cu aproximativ 300 de globuleţe. Cu un asemenea arsenal, cu siguranţă, bradul îşi va schimba înfăţişarea! Până acum, au mai desfăşurat astfel de acţiuni elevii de la Şcolile Gimnaziale "Regina Maria", "Basarab I" şi "Carol I".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
