"Înainte să vă felicitaţi, puteţi să treceţi şi prin Făgăraş?!?"
Întrebarea retorică este adresată Ministerului Mediului, Apelor şi Pădurilor, care a postat pe pagina oficială un mesaj de felicitare adresat celor de la Garda Naţională de Mediu pentru măsurile luate în cazul Parcului Naţional Apuseni... Într-adevăr, de verificări şi sancţiuni este nevoie şi acolo, mai ales că fotografiile vorbesc de la sine, dar poate nu ar strica şi o drumeţie prin Munţii Făgăraş. Cel puţin în paginile ziarului nostru au fost prezentate de mai multe ori fotografii cu mormane de gunoi. Poate la primăvară, când zăpada nu le va mai acoperi de ochii curioşilor!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
