Camion în flăcări la Domneşti



În urmă cu câteva minute, un camion încărcat cu lemne arde ca o torţă în comuna Domneşti, la ieşirea spre Aninoasa. Traficul este paralizat, iar pompierii voluntari din localitate acţionează pentru lichidarea incendiului. Şoferul a reuşit să se salveze la timp. Vom reveni cu amănunte!
UPDATE: Contactat telefonic, Valerică Petrescu, şeful SVSU Domneşti ne-a declarat următoarele: "Maşina a luat foc de la un scurt-circuit. Nefericitul incident s-a petrecut pe segmentul de drum de la Domneşti spre Slănic. Din fericire, nu s-au înregistrat victime, însă maşina a ars în totalitate. Noi am spălat inclusiv porţiunea de carosabil, iar circulaţia s-a reluat normal după stingerea incendiului, fără alte probleme".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
