Au tăiat ilegal din pădure
Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Tigveni i-au surprins în flagrant delict pe F.I. (59 ani) şi M.P. (63 ani), ambii din comuna Sălătrucu, judeţul Argeş, în timp ce tăiau cinci arbori fără marcă - specia fag, dintr-o pădure proprietate privată, situată în comuna Sălătrucu, judeţul Argeş. Materialul lemnos a fost recuperat şi predat Ocolului Silvic "Codrii Verzi", iar pe numele celor doi a fost deschis un dosar penal.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
