Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 07:14

SCANDALOS! - Oile masacrate la Corbşori au fost puse la fezandare

 

Sâmbătă dimineaţa, o haită de lupi a masacrat cele 18 oi aparţinând lui Nicolae Buceloiu, din Corbşori. Autorităţile locale şi-au făcut datoria, au întocmit documentele de rigoare şi au anunţat autorităţile competente. De la faţa locului, primarul Virgil Baciu ne-a informat că s-a cerut păgubitului să "conserve locul crimei" până marţi, când urma ca o comisie specială să facă cercetările de rigoare. Numai că astăzi n-a venit cineva dintre cei aşteptaţi la Corbi. "Crescătorul de animale m-a informat că a primit un telefon că se va întârzia cu cercetările până mâine sau poimâine. Omul a pus hoiturile în saci şi aşteaptă...", ne-a declarat şeful administraţiei publice locale, care nu-şi putea explica această tragere de timp. Deocamdată se aşteaptă ca specialiştii în amprentare sau în colectarea de ADN lupesc să-şi facă timp pentru a rezolva problema de pe valea Râului Doamnei, ridicându-se rugăciuni spre cer ca să le funcţioneze GPS-ul astfel încât să "bunghească" - într-un târziu - drumul spre Corbşori...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It