Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 07:11

Argeşenii au primit în 2016 mai multe amenzi 

Indiferent că vorbim despre cele aplicat de Poliţia Rutieră, Ordine Publică sau Finanţe, argeşenii au avut de plătit în 2016 mai multe amenzi decât anul anterior. Concluzia reiese din sumele recuperate la bugetul local. În ajutorul administraţiilor municipale a venit şi noul Cod fiscal, care obligă cetăţenii care au amenzi şi doresc să îşi plătească impozitele să fie nevoiţi să achite mai întâi debitul de la amenzi. Ca o comparaţie, la data de 12 decembrie a anului curent s-a achitat puţin peste 1.052.000 lei, iar în 2015 - 746.741 lei. Vă reamintim că prevederile noului Cod fiscal vă obligă să vă achitaţi amenzile pentru a vă putea plăti impozitul!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It