Produse expirate vândute la Domneşti
Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală din zona Curtea de Argeş au efectuat un control la un magazin alimentar situat pe raza localităţii Domneşti. Cu această ocazie, poliţiştii au constatat că la punctul de lucru erau expuse la vânzare mai multe produse care aveau termenul de valabilitate expirat. Reprezentantul societăţii a fost sancţionat contravenţional, conform Legii 12/1990, cu amendă în valoare de 5.000 lei, iar produsele identificate au fost confiscate, urmând a fi distruse.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
