Le-a luat foc coşul dis-de-dimineaţă!
Nici nu trecuse ceasul de ora 07.00 când un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la una dintre locuinţele de pe strada Râmnicu Vâlcea. Focul nu s-a extins şi a ars doar funinginea de pe coş. Din primele verificări s-a stabilit cauza probabilă ca fiind o scânteie de la coşul de fum necurăţat de funingine.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
