Eduard Linţă a ajuns cu banii la destinaţie!
Răzvan Mustaţă, copilul bolnav de cancer a cărui poveste v-am relatat-o în amănunt în ziarul nostru în urmă cu ceva vreme, a fost vizitat de Moş Crăciun marţi seara, în persoana lui Eduard Linţă şi a ajutoarelor sale. Astfel, familia a primit suma 1.800 lei, bani care-i fuseseră promişi pentru a-şi putea uşura cheltuielile cu naveta al Bucureşti, regimul şi medicamentele, la care s-au adăugat daruri pentru cei doi frăţiori. Medicii i-au făcut şi ei o bucurie şi au reuşit să-i decaleze lui Răzvan şedinţa de citostatice, în aşa fel încât copilul să nu stea în spital de Crăciun, despărţit de fratele său. Aşa că ieri, bunica Zamfira şi nepotul au pornit spre Bucureşti pentru a termina mai repede şedinţa de chimioterapie şi a se întoarce cât mai repede acasă!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
