Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 08:29

Încă 10 şoferi lăsaţi fără permise!

În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 90 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 19.942 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 10 permise de conducere şi au fost retrase 5 certificate de înmatriculare.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It