Incendiu la Albeştii de Argeş
Joi seara, în jurul orelor 18.50, un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă şi un echipaj cu ambulanţa SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş au intervenit în comuna Albeştii de Argeş pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă a unei gospodării. Echipajul SMURD a trebuit să acorde asistenţă medicală unei femei în vârstă de 47 ani, care prezenta un atac de panică. În ciuda intervenţiei rapide a pompierilor, au ars 2 tone de lemn de foc şi un şopron din lemn acoperit cu ondulină pe o suprafaţă de aproximativ 10 mp. Conform anchetei declanşate la faţa locului, totul s-a datorat unor scântei purtate de vânt şi căzute pe materiale combustibile.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
